Czy kolczyki kwiatuszki można nosić na eleganckie imprezy?

Znajdź kolczyki kwiatki.

Kwiaty oraz ogólnie flora od stuleci są jednym z głównych motywów, z którego złotnicy czerpią inspirację. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę mnóstwo. Pośród głównych z nich przytoczyć warto ewidentnie dużą różnorodność tego typu motywów, która powoduje, iż błyskotki z kwiatami mogą być noszone zarówno przez dorosłe kobiety, jak i dziewczynki. Nie powinniśmy zapominać również o interesującym designie, którym częstokroć wyróżniają się kolczyki kwiatuszki oraz pozostała biżuteria inspirowana florystycznymi wzorami – ta bowiem wspaniale pasuje zarówno do stylizacji noszonych na co dzień, jak i wytwornych, wyjściowych sukienek. Jak więc wybierać kolczyki kwiatuszki, by dobrze wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – emaliowane lub ubogacone drogimi kamieniami

Kolczyki kwiatki potrafią być naprawdę porywającym dopełnieniem każdej kreacji – w szeregu przypadków okazują się wręcz dominującym jej elementem. By tak się jednak stało, muszą być odpowiednio dobrane do danej stylizacji. W przypadku kreacji wieczorowych lub tych przeznaczonych na formalne okazje, najlepszym wyborem do nich są na pewno kolczyki kwiatki inkrustowane kryształkami albo kamieniami szlachetnymi. Przy mniej formalnych, codziennych stylizacjach schludnie natomiast będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na sposób ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi przeważnie zakłada się na sztyfty. Odrębną kategorię stanowią kolczyki wytwarzane z dotychczas rzadko stosowanych w branży jubilerskiej materiałów, jak na przykład żywica epoksydowa, drewno lub ceramika.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Inne motywy florystyczne

Pozostając wciąż w tematyce kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie zaznaczyć, iż kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który podbił uznanie jubilerów oraz ich klientów. Znaczną popularnością cieszą się również wzory inspirowane sylwetce liści i pnączy. Nieco rzadziej występują – jakkolwiek możemy natknąć się na nie u jubilerów – to kolczyki z motywami owoców bądź pełnych roślinnych sylwetek.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]