Pierścionki z ametystami

Jeśli chcesz kupić ametysty, koniecznie sprawdź www.ametysty.com.pl.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. w XXI wieku, znajdziesz go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.