Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Dowiedz się więcej o srebrna biżuteria sklep internetowy.

Jest z nami od tysięcy lat i mimo pojawienia się różnych nowatorskich projektów, w istocie mało ewoluowała. Biżuteria wciąż pełni identyczną funkcję – jest swoistą dekoracją ciała i pozwala na wyrażenie własnego charakteru. Nic więc zaskakującego, że biżuterię równie często noszą kobiety i panowie, maluchy oraz ich rodzice, ludzie z najróżniejszych grup społecznych. Niezależnie od tego, które projekty cenimy, niemal za każdym razem biżuteria jest wykonywana z podobnych surowców – zazwyczaj ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria bywa tak często wybierana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by wytrzymały co najmniej kilka dziesięcioleci?

Dlaczego powinieneś kupić srebrną biżuterię?

Największym atutem srebrnej biżuterii okazuje się z całą pewnością fakt, że jej używanie daje szansę uniknąć różnych powikłań. Srebro jest antyseptyczne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa zalecane klientom, którzy niedawno przekłuły ciało. Nie sposób zapomnieć też o jego atrakcyjności, która łączy się ze stosunkowo niskimi kosztami zakupu.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma wiele czasu, jednak powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – nietrudno ją zarysować albo pęknąć w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria musi też być myta w wodzie ze spirytusem lub amoniakiem. Trzeba trzymać ją w szkatułce z miękką tkaniną – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]