Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli szukasz zawieszek srebrne, koniecznie wejdź na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Detergenty dla srebra są szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy więc stosować ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas prac domowych bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wilgocią i dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Przed schowaniem do kuferka kilku przedmiotów, musimy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną albo wrzucić do plastikowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii należy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.