Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Kup akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie wiele elementów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]