Co daje wynajem szalunków?

Zdobądź więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków Kraków na abcszalunki.pl.

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, lecz spotyka się również wersje wykonane z metalu, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na spore ceny nie wszystkie ekipy remontowe posiadają swoje szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Kupno swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one do tego niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o komforcie, ponieważ przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może generować spore koszty.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się solidne i praktyczne. Bardzo istotna okaże się też obsługa korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy zbliża się termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze z kolei skorzystać z sieci i sprawdzić, co o ofercie danej firmy piszą dotychczasowi klienci.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]