podpory szalunkowe, podpory Peri

Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je wykorzystuje? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią też drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, prekursorskimi rozwiązaniami oraz doskonałą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]