Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Dowiedz się więcej o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Czemu warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były ustawione we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy fazujące czy pozycjonujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Tekko czy Peri i są dostępne w rozsądnych cenach.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]