Typy i zastosowanie sklejki szalunkowej

Jeśli chcesz zamówić sklejkę Kraków, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednak na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki mają też zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy także wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]