Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Więcej szczegółów o tym, czym jest mass collect.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności od klientów. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym oraz małym firmom.

Działanie mass collect

Działanie mass collect jest w zasadzie niesłychanie proste. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego identyfikatorem. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne czy wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą wykonali oni wpłatę (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew albo przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania przez pracownika, a przy tym na eliminację ewentualnych omyłek często przydarzających w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw rozliczających około 100 faktur

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili proponowana w większości banków (mają ją m.in. część banków spółdzielczych i mBank) wypada rozważyć jej zastosowanie w firmie, nawet takiej, która miesięcznie obsługuje około setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a tym samym bieżące monitorowanie spływu należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na wzrost terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]