Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż możemy pożyczyć w ten sposób nawet nieduże sumy – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on także stać się formą sfinansowania większych zakupów, ponieważ zwykle jego największa suma to nawet 100 000 złotych, ale osoby o najwyższych dochodach – na przykład lekarze – mają szansę pożyczyć nawet 500 tysięcy PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co oprócz tego należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – czemu warto?

Jak możemy wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu chętnych. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co fundusze otrzymujemy maksymalnie po paru dniach, zaś dzięki niewielkim restrykcjom, mogą uzyskać go także klienci z niedużymi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany każdemu, bo tak jak przy każdym rodzaju kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na dowolny cel – tak na kupno akcesoriów RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy – nie bierz bez doradcy

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy pamiętać, że nietrudno wówczas o pomyłki, a ich efektem są najczęściej poważne finansowe problemy. Z tego względu skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przeanalizować, porównując tak odsetki, jak i inne koszty – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym pomysłem niewątpliwie okażą się zatem porady doświadczonego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.