Kredyt bez historii kredytowej – jak się o niego postarać?

Zaciąganie kredytów jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Jest bardzo wielka grupa Polaków, którzy nie są w stanie zaciągnąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Instytucje finansowe zazwyczaj mają odrębne warunki, na podstawie których przyznają kredyty albo odmawiają ich udzielenia. Istnieją jednak ogólne zasady, określające kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które mają już zaciągnięte zobowiązania. Na największe problemy muszą być gotowi klienci, którzy nie zaciągnęli dotąd żadnego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studenci i kredytobiorcy, którzy pracują od kilku lat i osiągają niewielkie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z faktem, iż kredyt nie zostanie im przyznany, muszą być pogodzeni również renciści. Oczywiście finansowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także zatrudnione za granicą. Okoliczności te powodują, że teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga kredyty w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, ponieważ kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z porady pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie zatem kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w banku, w którym chce się zaciągnąć kredyt. Znakomitym pomysłem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie w pojedynkę, lecz wespół z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które doradzić może dobry pośrednik, jest bardzo dużo.