Myślisz o inwestowaniu? Rozważ zakup sztabek złota

Dowiedz się, gdzie zamówić sztabę złota.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie bankowym bądź przetrzymywanie ich na lokacie nie jest już tak zyskowne jak jeszcze pięć lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowane środki przynoszą zysku doprowadziły do tego, iż poszukujemy metod, które umożliwią naszym oszczędnościom przynosić po latach dodatkowy zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a szczególnie – sztabki złota.

Złote sztabki to długoterminowa inwestycja

Z góry trzeba dobitnie zaznaczyć, iż lokata finansów w złote sztabki to inwestycja na kilka lat. Złoto zazwyczaj opiera się większym i mniejszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność polityczna oraz ekonomiczna nieraz zwiększa jego cenę. Owszem, można spostrzec wahania w jego wartości, jednak przeglądając jej historyczny wykres bez trudu daje się zauważyć, że wraz z upływem czasu idzie ona w górę. Co jest tego powodem? Od kilkuset lat ilość tego metalu szlachetnego dostępna na rynku pozostaje niemalże bez zmian. Niegdyś służył on jako waluta, w dzisiejszych czasach jest wykorzystywany w medycynie, przemyśle chemicznym oraz elektronice, jak również – wciąż na ogromną skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu zastosowanego między innymi do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB czy też radia CB) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, wobec tego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że w najbliższych dziesięcioleciach trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w sztabkach – odlewane w rozmaitych rozmiarach

Słysząc o inwestycji oszczędności w złoto w sztabkach gros inwestorów od razu oceni, że to nie dla nich, ze względu na duży koszt. Tymczasem złote sztabki występują w wielu wagach, wobec tego praktycznie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 10 g. Te malutkie sztabki są także znakomite jako upominek. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający większe fundusze chętnie wybierają cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g oraz 1 kg. Należy jednakże wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto po zauważalnie niższej cenie. Toteż wskazane jest zamawiać złote sztabki o rozmaitej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na równe sztabki o wadze 1 g.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]