Antena naziemna – prosta droga do oglądania telewizji

Tu znajdziesz antenę DVB T.

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się niepotrzebnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się również w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sklepach znaleźć można siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, charakteryzują się również wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zamontować. Powinno się wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na wiele uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba zawsze ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]