Antena satelitarna – jaką telewizję pozwala odbierać?

Antenę SAT zamówisz na http://tinyurl.com/lm4loyz.

Większość z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że chętniej stawiamy na aktywność fizyczną, lubimy od czasu do czasu obejrzeć ciekawy serial lub program w telewizji. Aby odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie specjalnej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą obecnie znajdziemy w sprzedaży bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która na ogół określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u niektórych widzów z kablówką. Jest to wynikiem tego, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wyróżnia się kilka typów anten SAT. Zakupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT cechują się konkretnymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Obecnie na ogół konsumenci stosują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia zrobione są tak, by nie niszczały na skutek działania zmiennych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej jakości antena satelitarna będzie nam służyć długo.

Co poza anteną SAT jest potrzebne do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest jedynym elementem potrzebnym do tego, żeby bez problemu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba też posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana w określonej pozycji. Konieczny jest również konwerter (dwupasmowy lub posiadający pojedyncze pasmo), odbiornik satelitarny oraz kabel koncentryczny.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]