poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Czy bagażnik bazowy można kupić do każdego modelu auta?

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom osłonę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednakże, aby wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem narty, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają więc maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo klapie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]