Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Znajdź szatersy.

Projektując wystrój domu, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, to znaczy firanki oraz zasłony, które czasem zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale także na drzwi szafy – zastosowanie shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, wobec tego można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od fantazji domowników. Producenci wykonują je z płyt MDF, PCV, a także z drewna. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzą się na drzwiach i w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskich domach widuje się jeszcze sporadycznie, ale każdy z nas zapewne kina lub telewizji, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej oraz w Nowej Zelandii.

Dekoracyjne okiennice typu shutters świetnie komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie się prezentują, lecz mają również praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można kontrolować użycie energii słonecznej: latem ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i da się je założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nader gustowny wygląd, zatem podwyższają wartość posesji. Wypada też uwydatnić, że nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania linek, co właściciele psotnych zwierzaków czy rodzice małych dzieci, które zerwać sterczące sznurki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]