Drzwi drewniane wejściowe – bezpieczeństwo domowników i nowoczesny design

Jeśli potrzebujesz drzwi dwuskrzydłowych zewnętrznych, koniecznie sprawdź www.oknostol.com.pl/drzwi-drewniane/drzwi-zewnetrzne-drewniane/.

Drzwi zewnętrzne pełnią kilka funkcji – strzegą przed włamaniem, izolują od harmidru docierającego z dworu i chronią dom przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Z jakiego powodu opłaca się wybrać drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi drewniane zewnętrzne – komfort cieplny oraz wytrzymałość

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najistotniejszych decyzji, które musi podjąć każdy inwestor. Drewniane drzwi zewnętrzne ze względu na swoje właściwości i wytrzymałość od dziesięcioleci cieszą się dużą popularnością. Naturalny materiał wygląda doskonale i można go wykończyć na sporo sposobów. Poprawnie wykonane drewniane drzwi zewnętrzne wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, iż w pomieszczeniach daje się odczuć komfort cieplny, a zarazem opłaty za ogrzewanie nie są zbyt wysokie. Szukając drzwi do domu wypada rozważyć modele o grubości 68 mm ewentualnie 92 mm. Szczególnym popytem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo, dzięki swoich cech – nie ulegają wykrzywieniu i uszkodzeniom mechanicznym, toteż wyśmienicie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane są wyposażone w uszczelki najnowszej generacji.

Atuty dwuskrzydłowych drzwi drewnianych

Producenci świadczą również przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są zalecane w przypadku nienormatywnych otworów na drzwi. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to propozycja dla inwestorów, którym zależy na niesztampowym designie. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, powinniśmy skorzystać z usług firmy, która wykonuje indywidualne wzory na zlecenie, a jednocześnie gwarantuje długą gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych można umieścić pięknie prezentujące się szyby, na przykład ornamentowe. Zamawiający mogą także wybierać spośród różnych rodzajów szyldów. Niezależnie od zalet estetycznych, wypada również podkreślić inne przymioty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Ciężko je wyłamać, gdyż obecnie coraz częściej wyposaża się je w systemy antywyważeniowe. Gwarantuje to domownikom wysokie bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe posiadają również trzypunktowy zamek listwowy, a nabywca może wybrać niski próg drewniany bądź aluminiowy. Aby zabezpieczyć powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, do ich produkcji wykorzystuje się środki impregnujące najlepszej jakości.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]