Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Więcej informacji o listwie podłogowej.

Z pozoru są mało ważnym detalem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli i ochraniają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, żeby nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się ze stylowymi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]