Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Potrzebujesz lamp solnych? Sprawdź superbutelki.pl.

Nieduże dekoracje z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wycieczek po Polsce, a czasami kupujemy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Rzadko jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia przedmiotów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale też inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne są estetyczne i łatwo dobierzemy je do wystroju mieszkania, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o bliźniaczej siatce krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy parający się wytwarzaniem tych lamp, nadają im przeróżne formy, np. walca albo kuli.

Lampy solne a produkcja ujemnych jonów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, które równoważą te wytwarzane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. osobom chorym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie emitują te lampy, jest uspokajające i łagodne, więc poleca się kupienie ich osobom cierpiącym na brak snu lub stres, gdyż dzięki nim można szybciej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniczki na biżuterię i cudowne świeczniki, a płaskie bloki z soli stosuje się w gastronomii, jak również dekoracji mieszkań.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]