
Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego
Sprawdź, gdzie kupić aparat do masażu uciskowego, wejdź na https://tinyurl.com/yyt4qvn8.
Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, a także miejsca masażu.
Urządzenie do masażu uciskowego – wskazania do używania
W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie wykorzystują aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory aparat uciska kończynę, pobudzając tym samym przepływ chłonki. Jest dużo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania bądź jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia stała się również niezmiernie popularna wśród sportowców, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.
Domowy aparat do masażu uciskowego
Mnóstwo opcji wykorzystania urządzeń do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki mobilnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, zatem bez problemu można spakować je na wyjazd, np. na zawody sportowe.
Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne czy zakrzepica, które warto wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]