Mesz – karma nie tylko dla zdrowych koni

Dowiedz się, gdzie kupić mesz dla koni, wejdź na https://bit.ly/3uNMcex.

Mesz to karma o wysokiej wartości odżywczej, którą można podawać każdemu koniowi bez względu na jego ogólny poziom aktywności i tryb życia. Co ważne, mesz jest lekkostrawny i dostarcza ustrojowi konia substancje, których rolą jest między innymi osłona układu trawiennego i uregulowanie pracy jelit.

Mesz – produkty kupisz w marketach bez problemu

Przyrządzanie meszu samemu jest zadaniem nieco czasochłonnym, natomiast nie jest to nazbyt złożone, a produkty do jego zrobienia są w większości marketów. Sercem każdego meszu dla koni są siemię lniane, otręby pszenne oraz owies. W części receptur na mesz wymienia się sól, ale proponujemy dostarczyć ja zwierzęciu w jako lizawkę, która da mu większą uciechę. Prócz powyższych produktów do meszu można dodać wiele frykasów uwielbianych przez konie, jak przykładowo kawałki bananów, lucerna, czarnuszka, mięta czy pietruszka. Online można odnaleźć masę rozmaitych przepisów na mesz dla koni, od niezwykle prostych do takich z rozbudowaną listą komponentów. Warto wykorzystać kilkanaście z nich, żeby dowiedzieć, który będzie smakował naszemu koniu.

Gotowe mieszanki meszu można nabyć w sklepach z artykułami dla koni

Warto nadmienić, że zaleca się karmić meszem zdrowe zwierzęta dwa razy w tygodniu, natomiast koniom cierpiącym na wrzody, kolki oraz inne schorzenia związane z trawieniem, specjaliści polecają taki posiłek częściej, nawet każdego dnia. Bardzo istotne jest, by mesz dawać koniom letni. Dlaczego? Jeden z podstawowych składników meszu, to jest nasiona lnu, po zagotowaniu tworzy żel, który następnie pokrywa układ pokarmowy zwierzęca, dzięki czemu koi podrażnienia i stany zapalne. Zważywszy na fakt, iż własnoręczne przyrządzanie meszu zajmuje najczęściej 3-4 godziny, w sklepach jeździeckich można nabyć gotowe mieszanki, które po zalaniu ciepłą wodą można po paru chwilach dać do spożycia koniowi.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]