klaser na monety

Niezbędnik numizmatyka – album na monety

Kolekcjonowanie monet i banknotów to nie tylko radość z wyszukiwania i zakupu nowych okazów, ale również uczucie zadowolenia z ich przeglądania i układania. Zdobyte numizmaty powinny więc zostać umieszczone w stosownych albumach lub klaserach, dzięki którym bez trudu będzie można je przeglądać, a zarazem uchowa się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser na banknoty i monety – plusy odłączania i dodawania poszczególnych kart

Entuzjaści numizmatów mają rozległy wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, jednakże najpopularniejsze nadal pozostają klasery. Dlaczego? Głównie dlatego, iż umożliwiają klasyfikację numizmatów danego rodzaju. Trzeba pamiętać, że niektóre albumy na monety nie posiadają fabrycznie zamocowanych kart i trzeba nabywać je osobno dobierając je do rozmiaru gromadzonych monet lub banknotów. Możliwość dodawania oraz odczepiania stron jest znacznym usprawnieniem przy szeregowaniu eksponatów podług naszego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych okazów, co redukuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów bądź rozerwania banknotów. Co więcej, mając niewielki zbiór, w jednym albumie można umieścić monety o różnorodnych średnicach, trzeba tylko kupić karty z odpowiednimi dla nich przedziałami. Innym atutem klaserów na monety jest to, że częstokroć wyglądają jak książki lub albumy z fotografiami, przez co bez trudu skryjemy je na półce przez spojrzeniem potencjalnego rabusia.

Numizmaty w kapslach również przechowasz w klaserach na monety

Specjaliści zalecają, by w kartach klaserów wykonanych z plastiku chować powszechniejsze numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie kompletnej ochrony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności oraz powietrza. Rzadkie monety w idealnym stanie czy też te wykonane z drogich kruszców powinno się w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez włożenie do plastikowego kapsla. Kapsel można później przechowywać w klaserze, bowiem wielu producentów posiada w asortymencie karty do albumów, w które bez trudu można włożyć monety w tekturowych holderach bądź w kapslach.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]