
Odzież kompresyjna – usuwa zakwasy i zapobiega mikrourazom mięśni
Kup bieliznę kompresyjną.
Praktycznie każdy słyszał o sportowej odzieży termoaktywnej, jednakże nie wszyscy natknęli się na określenie „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, bo to pojęcie zwykle kojarzone z akcesoriami używanymi w rehabilitacji. W tym tekście przedstawimy ten typ odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak wpływa ona na skuteczność treningu osoby, która ją nosi.
Sportowa odzież kompresyjna poprawia ukrwienie mięśni oraz przyspiesza ich regenerację
Odzież i bielizna kompresyjna to specjalistyczne wyroby, które posiadają wiele własności pozytywnie oddziałujących na jakość ćwiczeń. Przede wszystkim mięśnie opięte taką odzieżą szybciej się regenerują, ponieważ silnie przylega ona do ciała. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta zwykle bezszwowa odzież, przyczynia się do poprawy dotlenienia i ukrwienia tkanek oraz szybszego usunięcia kwasu mlekowego ze zmęczonych mięśni. Dobrej jakości odzież uciskowa w słoneczne dni nie pozwoli na przegrzanie organizmu, z kolei w jesienne miesiące sprawnie zabezpieczy go przed zimnem. Ta własność ubrań kompresyjnych pozwala na używanie ich zarówno przez sportowców uprawiających treningi na świeżym powietrzu, jak i tych ćwiczących pod dachem ulubionego klubu fitness. Kolejną niezwykle ważną cechą odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zabezpieczenia mięśni przed mikrourazami, jako że zmniejsza ona wstrząsy oraz wibracje mięśni, często powracające w trakcie treningów wysiłkowych.
Odzież kompresyjna – czy zawsze nosić w czasie ćwiczeń?
Odzież kompresyjna przeznaczona jest głównie do zakładania jej w czasie energicznego treningu. Przykładowo koszulki o własnościach kompresyjnych wzmacniają mięśnie pleców i brzucha, jak również umożliwiają należytą wentylację, z kolei spodnie kompresyjne stabilizują pracę tkanki mięśniowej nóg, pośrednio pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników. Zawodowi sportowcy, skoncentrowani na ćwiczeniach wszystkich mięśni chętnie korzystają z kombinezonów kompresyjnych, zaś przeciętni klienci siłowni zazwyczaj polegają na zestawie koszulka plus legginsy. Skarpetki czy getry kompresyjne można zakładać na czas treningów, jednak rekomenduje się korzystać z nich raczej bezpośrednio ćwiczeniach, w celu szybszej regeneracji mięśni. Kluczowe jest również, żeby prawidłowo dobrać rozmiar odzieży bądź bielizny kompresyjnej, tak aby nie była przyczyną zbyt silnego ucisku, który mógłby mieć zły wpływ na przepływ krwi. Bieliznę i odzież kompresyjną męską oraz damską bez problemu kupimy w większości sklepów sportowych.
Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce
Mob.: +48 798-558-877
E-mail:
[email protected]