Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie sprzedaży blachodachówki? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blachodachówki to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najważniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blacha dachowa – cechy i zalety

Blacha dachowa wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one swoją estetykę nawet po wielu latach od montażu. Aby jednak cieszyć się tymi walorami, blachę dachową rekomenduje się kupić w wypróbowanych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach starych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08