szatersy w salonie, shuttersy wewnętrzne

Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Shutters, czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Ale ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować także w europejskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie podnoszą estetykę wnętrza

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie podejmuje się gości oraz spędza się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. Z tego powodu należy zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale również wygodne. Dowolność wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, co umożliwia np. delikatne jego ściemnienie, jeśli staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Swoboda regulacji dostępu światła do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże także z innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która ma jak powszechnie wiadomo ogromny wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie zimowym dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Ponadto shuttersy lepiej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich konserwacja jest niesłychanie prosta i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecka oraz w kuchni.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]