Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o kawa kapsułki.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko oraz wygodnie.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie przygotowaną udajemy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do kawy to również nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kafeterii, jest to na ogół ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Obecnie do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]