Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo – posmakuj ciekawych aromatów kaw

Po więcej informacji o Cafissimo kapsułki zajrzyj tutaj.

Technika zaparzania kawa w kapsułkach jest znana od schyłku lat 70-tych i pomału zdobyła sobie tysiące sympatyków. Ten wygodny system umożliwia zaparzenie kawy wysokiej jakości w niesłychanie nieskomplikowany sposób – trzeba uzupełnić pojemnik z wodą w ekspresie, umieścić kawę w kapsułce w dedykowanym zasobniku i zaledwie po minucie można delektować się świeżo parzonym napojem.

Kawy speciality z Etiopii i Angoli – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Znamy kilka systemów parzenia kawy w kapsułach. Ten stworzony przez niemiecką firmę Tchibo jest jednym z cieszących się największą popularnością na świecie. Kapsułki Tchibo Cafissimo mają inny kształt niż pozostałe, co przez wymuszało na klientach zaopatrywanie się w kawę od jednego producenta. Problem ten dotykał każdego systemu w kapsułkach, jednakże w ostatnim czasie oferowanych jest na rynku – także w Polsce – wiele ich zamienników. Producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym też zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta utworzyła linię kaw single origin, nazywanych też kawą speciality. Ziarna tych kaw cechują się tym, że pochodzą z jednego zbioru, gatunku i uprawy. Smak jej naparu jest unikatowy, dlatego że wytworzyło go sporo przeróżnych składników, m.in. konkretne warunki atmosferycznepanujące w danym roku. Dodawanie do kaw single origin dodatków aromatyzujących bądź mleka zagłusza ich specyficzne nuty smakowe. W sprzedaży dostępne są zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Nikaragui oraz Kolumbii (arabika), a także Angoli (robusta). W tych kawach wyraźnie dostrzegalne są aromaty kwiatowe, kakaowe i czekoladowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo – aromatyczna każdego dnia

Ekspresy do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w domu, jak i w hotelach lub urzędach. Cena kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest znaczna – zazwyczaj mieści się w granicy 1,10-1,50 zł. Świadczy to, że taka kawa jest kilkukrotnie tańsza aniżeli tożsamy napój serwowany w kafejkach w galerii lub w bufetach w biurze. Przystępne ceny i niebanalne wzornictwo ekspresów na kapsułki powodują, że z każdym rokiem częściej znajdujemy dla nich w naszych kuchniach. Dzięki nim będziemy mogli radować się filiżanką takiej kawy każdego dnia, a jednocześnie podamy koleżankom wysokiej jakości kawę podczas okazjonalnych spotkań, bez zamartwiania o ogromne koszty. Jeżeli zamierzamy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo sprawdźmy zawsze czy są kompatybilne z naszym sprzętem.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]