Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Szukasz środków do dezynfekcji powierzchni? Sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html.

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących oddziaływać negatywnie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków odkażających zazwyczaj znajdziemy kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, czterorzędowe związki amonowe, chlor, alkohol, aldehydy, a także wiele innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, żele, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Środki dezynfekujące – przeznaczenie

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania blatów, podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]