Stacja czołowa – odbiór cyfrowy i analogowy

Kliknij tu, aby zamówić stację czołową.

Stacja czołowa to system, który wykorzystywany jest do rozprzestrzeniania sygnału telewizji kablowej. To najważniejszy punkt, który skupia specjalistyczne urządzenia służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie podzespoły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach najczęściej jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV

Stacja czołowa to urządzenie wykorzystywane w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w apartamentowcach, motelach, miejscach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transmituje ona sygnał do końcowych odbiorców. Specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z zasadniczych komponentów tworzących stację czołową. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy dedykowanego oprogramowania. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – takie jak DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – sprawny układ antenowy

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – odbierania sygnałów DVB-S/S2 lub MPEG2. Sygnał analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – zdarzają się nieprawidłowości w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże koszty. Gros modułów wchodzących w skład stacji czołowej posiada także osobne sloty USB, które umożliwiają wprowadzenie własnego contentu. Całościowy system antenowy uzyskujemy dzięki połączeniu rozmaitych części.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]