Czym jest food pairing?

Więcej szczegółów o food pairing.

Mimo, że przywykliśmy do pewnych połączeń smaków, nie znaczy to, iż parowanie ze sobą produktów, które na pozór absolutnie się wykluczają, nie może dać intrygujących i, co ważne, pysznych rezultatów. Dowiadujemy się o tym raz za razem. Silne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało naturalnie możliwość kupna nieobecnych dotychczas w naszym kraju artykułów spożywczych, a także otworzenie się na odmienne tradycje kulinarne. Dzięki temu chociażby zestawienie mięsa z egzotycznych sosami owocowymi nikogo już nie zaskakuje. Osoby, które posmakowały tych niebanalnych fuzjach smaków częstokroć inicjują własne próby i samodzielnie szukają jeszcze bardziej nietuzinkowych kombinacji. By te aczkolwiek dały oczekiwane skutki, warto wpierw wyposażyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – mieszanie aromatów w niebanalną, lecz harmonijną całość

Chcąc, by nasze kulinarne przygody faktycznie były przyczyną uniesień i pozwalały odkryć nowe smakowe doznania, powinno się działać zgodnie z kanonami obowiązującymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są zaledwie instrukcjami, o których nie można zapominać, żeby smaki wiążą się w nietuzinkową, a jednak zgodną całość. Dobrze zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak tytułuje się się sztukę łączenia ze sobą smaków, które w ogólnym przeświadczeniu uchodzą za kompletnie ze sobą niewspółgrające. Wszystkie wytyczne food pairingu są jednakże bardzo przeanalizowane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza zawartości poszczególnych składników w wykorzystywanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o jedzeniu, ale też o napojach (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing szkolenie wyłącznie z zawodowym szefem kuchni

Do opanowania food pairingu wymagane są wyczucie oraz bujna wyobraźnia, niemniej jednak to nie one będą kluczowe. O wiele bardziej jest istotna wiedza z zakresu ilości poszczególnych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak reagują one z innymi związkami. Zatem rozsądnym pomysłem będzie wzięcie udziału w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez doświadczonego szefa kuchni – szczególnie, że przekazanie niezbędnej wiedzy trwa w przybliżeniu kilkanaście godzin.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]