Dlaczego warto uczestniczyć w kursie malowania akwarelami

Nauka malowania akwarelami - tu znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą artystycznego wyrażania siebie i nie trzeba być w tym znakomitym, żeby odczuwać z tego radość każdego dnia. Dla wielu osób jest to przecież tylko hobby bądź sposób na rozluźnienie się po wyczerpującym dniu i nie oczekują oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednakże jeżeli chcesz malować coraz lepiej, powinno się postawić na kurs akwareli.

Kurs akwareli – poznaj te trudne farby

Akwarele to wbrew pozorom nie są łatwe farby. Obraz zdaje się bardzo lekki i nietrudny do uzyskania, jednak wpływa na niego mnóstwo czynników, o których młody twórca z rzadka ma pojęcie. Spory udział w samym procesie tworzenia ma także przypadek – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet artyści biegli w tej technice przenigdy nie mogą być przeświadczeni o tym, że obraz zawsze będzie dokładnie taka, jak planowali. Kurs akwareli to idealne miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i zdobyć przydatne podstawowe informacje niezbędne do odnalezienia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu mile witany, bez względu na to, czy podjął już próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych zajęć szczegółowo wyjaśniają specyfikę farb akwarelowych, różne techniki ich stosowania, a także typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt pracy.

Atuty uczestnictwa w kursie akwareli

W czasach ogólnodostępnego internetu to nie problem wyszperać a potem obejrzeć filmy instruktażowe, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednakże raczej nie będzie to jednoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez wprawnego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej nauce umiejętności artystycznych nieodzowne są sugestie, które kursanci dostają od dydaktyków w czasie pracy. Takie korekty pozwalają szybciej nabywać warsztat, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, iż jakiś efekt nie wyszedł tak jak powinien. Dodatkowo praca w grupie ludzi o podobnych pasjach wytwarza komfortową atmosferę wsparcia, które jest niesłychanie ważne w stymulacji do ciągłego doskonalenia warsztatu. Udział w merytorycznej analizie prac pozostałych kursantów, umożliwia z kolei obiektywnie ocenić swoje prace już zakończeniu kursu.

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]