Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Szukasz dobrej oferty kursu digital paintingu? Nie zwlekaj! Wejdź w to miejsce.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat usiłują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego i postaci korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania. Znając te realia duży odsetek początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu stara się poznać znane programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest mnóstwo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż służył w pierwszej kolejności jako narzędzie do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się głównym softwarem game devów oraz ilustratorów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak przykładowo GIMP, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane akwarelą, temperą lub farbami olejnymi. Digital painting zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Kurs Photoshop online – nie tylko nauka podstaw funkcjonowania programu

Praktycznie lekcje malarstwa komputerowego toczy się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki można postawić samemu, jednak aby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a przy tym poznać zaawansowane opcje oprogramowania oraz istotne triki wykorzystania pędzli, radzimy wziąć udział w kursie opracowanym przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw działania programu. Ważne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]