Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Jesteś zainteresowany pełną ofertą warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków? Nie czekaj! Zajrzyj na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci kochają pomagać w gotowaniu – wybierać i przynosić składniki czy dekorować wypieki. Chcesz podsycić fascynację swojej pociechy? Zapisz je na warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija kreatywność młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od 6-10 lat. W trakcie kursu dzieci uczą się niezależności i rozwijają swoją kreatywność i co najważniejsze – zdobywają pożyteczne umiejętności. A przy tym kapitalnie się bawią. Nauka nieskomplikowanych przepisów, dobieranie oraz mieszanie składników oraz komponowanie ciekawych smaków – całość powoduje, iż dzieci z entuzjazmem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach asystują również rodzice, jest to zatem doskonała sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co ugotowały.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W trakcie warsztatów uczestnicy przyrządzają danie główne oraz deser. Młodzi entuzjaści sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – ugotować apetyczny makaron na słodko lub słono, czy też podjąć się pieczenia pachnącej, przystrojonej świeżymi składnikami pizzy. W trakcie kursu dzieci przygotowują także wyborny deser – mus z mascarpone i polewą. Lekcja połączona z zabawą to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ulubionych potraw daje dzieciom mnóstwo szczęścia. Nawet najbardziej niepokorny maluch będzie z pasją przykładać się do przyrządzania smakowitej pizzy bądź dekorowania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę i bardzo dobry kontakt z maluchami.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]