Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Tu uzyskasz więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem często z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź portal przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o ekspozycjach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której błyskawicznie znajdą Centra Informacji Turystycznej, hotele, pensjonaty i kempingi, a także galerie i zabytki zlokalizowane w miastach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Ponadto dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, piękno małopolskiego folkloru oraz atrakcje narciarskie.

Przydatne rozmówki i wykaz ambasad – istotne informacje dla podróżników z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i mniejsze górskie miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz rosyjskim. Wyjątkowo pomocny dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, w którym poznają popularne słowa i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego