Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Chcesz poznać tajemnicze miejsca w Małopolsce? Koniecznie wejdź na visitmalopolska.pl.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, zatem nieraz ciężko odnaleźć się w natłoku informacji o ciekawych zabytkach oraz zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

By przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której migiem znajdą muzea i zabytki, schroniska młodzieżowe, hotele i motele, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, piękno parków narodowych i krajobrazowych oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Spis ambasad i proste rozmówki – ważne informacje dla cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale także w m.in w języku włoskim, słowackim i niemieckim, francuskim. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słówka i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego