Trasy wokół znanych ośmiotysięczników – o wyprawach w Himalaje

Po więcej szczegółów o Himalaje wyprawa kliknij tutaj.

Himalaje wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to sporo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie napomknąć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są areną zmagań uznanych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie należy zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Przyczyną kłopotów bywa także samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Everestu lub Shishapangmy

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum lub Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]