Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Skieruj się tutaj, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta wyjazdów trekkingowych.

Wypady w góry przybierają różne formy. Od powolnych przechadzek po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Niemniej jednak za niejednokrotnie ogromny wysiłek dostajemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i kontaktu z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swoich zdolności

Skala trudności jest zależna od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności oraz minimum minimalnej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla jednostek z wysoką kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, a także niebojących się mało wygodnych warunków biwakowania w ciągu długiej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce miłośnicy tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, Alpy oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]