Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Jeśli interesuje Cię dobra oferta wycieczki na Kilimandżaro, wejdź na www.exploruj.pl.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel dużej części globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niecodziennych doznań z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto się jej podjąć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Turystów wabią przede wszystkim niesamowite krajobrazy, znikające już lodowce, a także możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Uhuru i Mawenzi – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza solidne przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto również zaopatrzyć się w medykamenty zmniejszające niebezpieczeństwo zachorowania na malarię. Przed atakiem choroby uchroni również należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających insekty oraz nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, by zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]