Co warto wiedzieć o bagażniku rowerowym na hak holowniczy?

Bagażnik rowerowy na hak Thule 4 rowery zamówisz na ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Rozbudowa tras rowerowych nie tylko w największych miastach, lecz także w licznych miasteczkach turystycznych w Polsce i za granicą przyczyniła się do tego, że pakując się na wakacje pragniemy wziąć jeszcze rower. Jeśli wyjeżdżamy sami, a przy tym nasz rower łatwo są się rozmontować, można po prostu włożyć go do bagażnika. Trudności pojawiają się, gdy wyjeżdżamy całą rodziną i chcemy wziąć 3-4 rowery. W tych okolicznościach należy użyć platformy rowerowej.

Jak platforma rowerowa oddziałuje na sterowanie autem?

Rowery da się transportować na dachu pojazdu, instalując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, lub na platformie rowerowej montowanej na haku. Tak pierwszy, jak i drugi sposób umożliwia transport aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, jednakże mają też nieco wad. Umocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, bywa sporą uciążliwością szczególnie dla niewysokich osób. Ponadto zamocowanie roweru na dachu zmienia wysokość auta, i choć zwykle nie jest to przeszkodą podczas przejazdu pod niewysokimi mostami, kładkami dla pieszych i bramami, to zmienia sterowność auta z uwagi na większą podatność na mocne podmuchy wiatru. Z kolei platformy rowerowe montowane na hak wydłużają pojazdy, wskutek tego osoby nimi kierujące powinni zachować szczególną ostrożność w trakcie parkowania tyłem i cofania pojazdu. Jednoślady ułożone na platformie często także sterczą poza boczny obrys samochodu, co może utrudniać wymijanie innych aut na wąskich uliczkach.

Bagażnik rowerowy na hak – na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Postanawiając o nabyciu bagażnika rowerowego na hak wypada przedtem odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Nie jest to najtańszy sprzęt, toteż warto już na początku wiedzieć ile sztuk rowerów maksymalnie będziemy potrzebowali transportować. Platforma na rower dobrej firmy, np. od Thule, posłuży nam lata i gdy kupujemy ją z myślą o rodzinnych wypadach, należy postawić na taką, na której zamontujemy 3 lub 4 jednoślady. Innym ważkim czynnikiem jest oszacowanie łącznej masy rowerów – przed kupnem bagażnika powinno się zweryfikować czy uniesie on obciążenie jakie chcemy na nim przewieźć. Dowiedzmy się dodatkowo jak przytwierdzane są rowery do platformy na hak. Większa ilość zabezpieczeń utrzymujących jednoślad na miejscu obniża szanse na jego przemieszczenie się w trakcie podróży, skutkujące ewentualnym porysowaniem karoserii. W przypadku niepewności, która platformę na rower wybrać, polecamy zwrócić się po wskazówki do pracownika sklepu oferującego takie akcesoria.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]