Jakimi kosmetykami wykonać makijaż oczu i brwi?

Zobacz, gdzie kupić kosmetyki do makijażu oczu, wejdź na houseofbeauty.com.pl/c/22-oczy.

Kosmetyki konieczne do aplikacji najprostszego makijażu oczu

Podkreślone oczy to niezbędny krok aplikacji makijażu. Warto zacząć go od użycia właściwej bazy pod cienie. Baza powstrzymuje kumulowanie się cieni w fałdzie powieki i jest niesłychanie przydatna, zwłaszcza jeżeli ma się problemy z przetłuszczającą się czy też opadającą powieką. Prócz tego baza balansuje koloryt skóry, czyli ukrywa widoczne żyłki i zaczerwienienie, wydłuża trwałość makijażu oczu, jak również podbija kolory cieni do powiek. W asortymencie drogerii dostępne są produkty w kredce, w słoiczku czy w płynie, toteż bez problemu można nabyć te, które odpowiadają naszym osobistym upodobaniom.

Do aplikacji podstawowego makijażu oczu przydadzą się cienie do powiek. Zależnie od preferencji można zaopatrzyć się w już gotowe palety cieni lub osobiście wybrać ich kolory spomiędzy licznych dostępnych pojedynczych cieni do palet magnetycznych. Żeby przełamać monotonię makijażu oczu, np. zagęścić wizualnie rzęsy oraz podkreślić obrys oka, zastosuj kredkę do oczu bądź eyeliner. Jeżeli natomiast preferujesz używać sztucznych rzęs, to warto pociągnąć cienką linię na powiece, aby skryć ich pasek. Dodatkowo eyelinery i kredki pozwalają na optyczną zmianę kształtu oka, zaokrąglając lub wyciągając je.

Końcowym elementem makijażu oczu jest wykorzystanie maskary do rzęs. Możemy kupić te przedłużające rzęsy, dające im większą objętość czy o innej niż czarny barwie.

Jeśli lubisz migotanie w makijażu, to rekomendujemy wykorzystać pigmenty do makijażu. W razie korzystania z pigmentów trzeba pamiętać o odpowiedniej bazie albo kleju, aby pigmenty się natychmiast nie wykruszyły.

W swojej kosmetyczce warto posiadać płyn do makijażu wodoodpornego. To pomocny produkt, przede wszystkim gdy korzystamy z kosmetyków żelowych przykładowo pomady do brwi bądź eyelinerów w słoiczku, które mogą przysychać. Płyn Duraline można także użyć razem z cieniami do powiek.

Podstawowy makijaż brwi oraz oczu – nie musisz być profesjonalistą

Do aplikacji łatwego makijażu oczu oraz brwi nie trzeba ogromnej kolekcji kosmetyków ani profesjonalnych umiejętności. To prawda,wykonanie płynnej linii eyelinerem wymaga pewnego doświadczenia, jednak już cienie, szczególnie te perłowe, można bez problemu aplikować palcami. Ważne jest tylko to, żeby w swoim makijażu czuć się komfortowo.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]