Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Odwiedź brabis.pl. Skorzystaj z usług specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle powodem sporych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, zaś ich szefowie nie zawsze umieją właściwie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli część czytelników – należy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Jeżeli zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, że skutkiem ewentualnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie nałożenie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i funduszy – nie musimy zajmować się finansami samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy też wspomnieć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Dziś nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można koordynować z księgowym używając e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się wyłącznie kosztami usług – nadzwyczaj niskie koszty obsługi często oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]