Coaching kariery czyli jak odnieść sukces zawodowy

Coaching kariery - ta niezwykła oferta każdego pozytywnie zaskoczy.

Profesjonalne doradztwo zawodowe pomoże poznać Twoje silne strony i wykorzystać skryty potencjał. Dlaczego warto zainwestować w swoje umiejętności zawodowe? Na czym obecnie polega coaching kariery?

Coaching kariery – odpowiednie opracowanie dokumentów i szkolenia z umiejętności miękkich

Coaching kariery odbyty z kompetentnym doradcą zawodowym służy nie tylko osobom, które dopiero rozpoczynają swoją karierę, ale też doświadczonym pracownikom, którzy przygotować się do przejścia do nowej pracy, pragną obronną ręką przetrwać restrukturyzację w korporacji bądź lękają się przemian na rynku. Profesjonalny coach kariery asystuje na kliku płaszczyznach – pokazuje jak przygotowywać się do rozmowy o pracę, aby pozytywnie przejść proces rekrutacji, a także jak rozwijać tzw. umiejętności „miękkie” oraz inne kompetencje, przydatne w życiu zawodowym. Doradca zawodowy zajmuje się także wsparciem w właściwym przygotowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, Curriculum Vitae czy portfolio projektów, tak, aby przyciągnęły uwagę potencjalnych pracodawców, a zatem zwiększyły prawdopodobieństwo, że kandydat będzie dopuszczony do kolejnych etapów rekrutacji. Nie bez znaczenia jest też pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z głównych aspektów, na który zwracają uwagę specjaliści od rekrutacji.

Coaching kariery – kto może na nim zyskać?

Pragniesz poprowadzić swoją karierę zawodową tak, żeby w końcu osiągnąć sukces na rynku pracy? A może zamierzasz zmienić specjalizację, ale nie masz pewności, jaka praca przyniesie Ci spełnienie i równocześnie porządna wypłatę? Coaching kariery sprawi, że poznasz swoje słabe oraz silne strony, zaczniesz posługiwać się skryty w Tobie potencjał i odnosić sukcesy zawodowe. Kompetentny doradca zawodowy wspomoże także managerów wyższego szczebla tudzież innych doświadczonych pracowników, którzy szukają rzetelnego doradztwa. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania dochodzi do zdefiniowania potrzeb doradczych – na tym etapie uzgadnia się, czego oczekuje uczestnik, wsparcia w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba spotkań z doradcą zawodowym pozwoli dojść do przewidzianego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]