Jak zorganizować chrzciny?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o lokalu na chrzciny? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą dużą familijną okolicznością związaną z ich nowo narodzonym potomkiem, wobec tego starają się, aby wszystko tego dnia było idealne. Planowanie chrzcin bywa jednakże trudnym zadaniem, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się sporą liczbę bliskich i znajomych. Tutaj znajdziesz parę porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie ma się co śpieszyć – planuj chrzest bez pośpiechu

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się wkrótce po urodzeniu dziecka, częstokroć wręcz w tym samym dniu, ze względu na wysoką śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzest przekształcił się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, stąd też jest planowany przeważnie kilka miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na skrupulatne rozważenie głównych aspektów tego wydarzenia, jak wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, jak również matki i ojca chrzestnych. Ustalając z parafią dzień sakramentu radzimy uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu i noclegu, jeżeli będą jechać do nas z przeróżnych zakątków Polski. W przesłanych zaproszeniach powinno się dodać prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest konieczne do wyliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się też poinformować, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście zazwyczaj stawiają na zabawki, natomiast rodzicom więcej radości przyniosą użyteczne podarki, jak przykładowo ubranka, wózek dla dziecka albo fotelik do auta.

Lokal na chrzest albo impreza w mieszkaniu – na co postawić?

Jeszcze dwadzieścia lat temu chrzciny urządzano najczęściej w mieszkaniu rodziców dziecka, z tej przyczyny nie każdy obecny podczas mszy w kościele był zapraszany na odświętny poczęstunek. Dziś wspólny obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców jest już normą. Analizując propozycje sal, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko wynajmują ozdobione miejsce, ale też współpracują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań harmonizującą z charakterem obiadu oraz który zapewni kompetentną obsługę gości. Jeżeli ceremonia ma mieć miejsce latem, radzimy wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf wykona śliczne zdjęcia, a kilkuletni goście imprezy zamiast nudzić się przy stoliku mogą harcować pod gołym niebem. Istotny jest dodatkowo taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, tak samo jak transport gości do wynajętego noclegu albo domu.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]