Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Sprawdź, kto oferuje catering świąteczny Katowice.

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy na ogół wraz z rodziną, ale spotkania świąteczne odbywają się także w firmach. Nierzadko pracownicy firmy przygotowują je sami, przynosząc osobiście przyrządzone potrawy, jednakże w większych zakładach pracy ten schemat działania się nie sprawdza. By zatem ułatwić sobie zadanie planowania firmowych spotkań wigilijnych, dużych, jak i tych w niewielkim gronie, rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Które typowe przysmaki znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole muszą zająć swoje miejsce standardowe świąteczne potrawy. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupiący filet z karpia lub pstrąga oraz zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa grzybowa. Nie powinno brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które najczęściej serwowane są razem z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki śledziowej bądź ryby po grecku. Wypada również zadbać o smakowity frykas na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy makowiec, lekki sernik lub kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – skonsultuj menu z zatrudnionymi menu

Za organizację Wigilii w firmie powinno się wziąć się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz określić dzień spotkania i dopasować go do planów urlopów zespołu. Pozwala to ściślej określić potencjalną liczbę gości uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie właściwą ilość porcji. Rekomendujemy omówić z załogą menu i wspólnie zamówić te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim smakują. Ważne jest też to, żeby dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych ma alergię, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w wypiekach, lub są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych pracowników należy zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych akceptują zamówienia przez większość grudnia, jednak nie zalecamy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]