Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Żeby uzyskać informację o tym, jak rozwiązać problem z zawirusowanymi stronami, zajrzyj na ten adres.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, że ilość stron oraz sklepów działających z jego wykorzystaniem liczy się już w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony oparte na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, potrzebne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym poznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Ze strony rozsyłany jest spam? Logowanie jest uniemożliwione? Informacje na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie pojawiły się linki do obcych Ci adresów? To zaledwie parę z potencjalnych oznak alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich przypadkach nieodzowne jest bezzwłoczne działanie w celu zlikwidowania przyczyn infekcji i przywrócenia strony internetowej do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców warto powierzyć specom od tego typu zadań.

Usuwanie malware ze strony internetowej – skrupulatny przegląd plików i baz danych strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony. Badają pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod zastosowanych na stronie szablonów oraz wtyczek. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które obniżą niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja spowodowała dodanie strony do wykazu wykluczeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć także wymagane czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Usunięcie wszystkich efektów zainfekowania nie gwarantuje, iż taki przypadek nie nastąpi w późniejszym okresie, toteż istotne jest okresowe uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]