Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Zajrzyj w to miejsce, aby zamówić odbiór starych mebli.

Każdy z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od dawna już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z rozmaitych przyczyn. Aby nie zagracały powierzchni domu, przeważnie przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na poddasze. Problem jednak w tym, że po wielu miesiącach i te schowki robią się tak ciasne, że zwykłe ich użytkowanie okazuje się udręką. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, będących okazją do tego, żeby pozbyć się zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczony dom. Trzeba więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z mieszkania, piwnicy oraz strychu.

Odbiór starych mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Śmieci takie jak elementy ram okien, połamane meble, połamane panele podłogowe lub ścienne czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli musimy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym samochodem. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się zwykle co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na przetrzymanie odpadów o sporej objętości. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Podmioty wynajmujące kontenery częstokroć świadczą też profesjonalną pomoc przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Jeżeli stare meble będą przetransportowane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie będą spopielone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i podzieleniu ich podług tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości się je wytwarza, opiera się w większości wypadków na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia nowych biurek, łóżek i półek.

Nasza siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]