Projekty wnętrz mieszkań – kto je wykona?

Szukasz fachowej pomocy architekta wnętrz Kraków? Skieruj się tutaj.

To, jak prezentują się miejsca, w których przebywamy, ma duży wpływ na nasz nastrój. Wskazane jest zatem zadbać o to, aby pomieszczenia naszego mieszkania były funkcjonalne, a ich wygląd odpowiadał naszym gustom i potrzebom. Projektowanie wnętrz wydaje się łatwe, jednakże najczęściej okazuje się, że aby wykonać je perfekcyjnie, potrzebne są konkretne umiejętności. Stawka jest duża – idzie przecież o codzienne dobre samopoczucie w mieszkaniu, w którym przyjdzie nam żyć kilka a często nawet kilkadziesiąt najbliższych lat. Najlepiej zlecić to zadanie profesjonaliście – projektantowi wnętrz.

Architekt wnętrz – kompleksowe projektowanie

Zlecając aranżację wnętrz architektowi zyskujemy pomoc specjalisty na wszystkich fazach projektowania – od zakupu nieruchomości, aż po wykończenie i ustawienie mebli. Przygotowane przez niego projekty mieszkań będą w pełni funkcjonalne i ergonomiczne. To wyjątkowo ważne, ponieważ optymalne wykorzystanie danej przestrzeni wymaga ogromnego doświadczenia, które można zdobyć wyłącznie podczas studiów i wieloletniego praktykowania zawodu. W ramach jednego zlecenia przygotowywane są najczęściej trzy projekty wnętrz – koncepcyjny, wykonawczy i budowlany.

Nie tylko aranżacja wnętrz – inne usługi

Usługa architekta wnętrz w wielu przypadkach nie kończy się tylko na opracowaniu projektów. Żeby jego sugestie zostały urzeczywistnione, zwykle konieczny jest też nadzór autorski, przejawiający się w samodzielnym zakupieniu produktów (lub ich wskazaniu w sklepach) i nadzorze nad pracownikami remontującymi mieszkanie. Oprócz przygotowania projektów mieszkań, architekt zapewnia także pomoc przy doborze nieruchomości, w profesjonalny sposób oceniając warunki lokalowe i potencjał inwestycyjny danego domu lub mieszkania.

Nasza siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]