O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Potrzebujesz paneli podłogowych drewnianych? Sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę parę chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać również o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – trzeba odstawić je na dwie doby – dzięki temu pozbędą się zbędnej wilgoci. Wszystko gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż potem trudniej będzie je zwrócić. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Tak, jak inne produkty z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w domu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz również listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]