Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Potrzebujesz aparatu do ultradźwięków? Wejdź na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, poprawy przepływu limfy i redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, stawów czy blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]